PRZEZSKÓRNA ELEKTROSTYMULACJA NERWU BŁĘDNEGO

Przezskórna elektrostymulacja nerwu błędnego (tVNS) jest nieinwazyjną, cechującą się wysokim profilem bezpieczeństwa metodą, w której bodźcuje się gałązki uszne nerwu błędnego poprzez styk elektrod ze skórą muszli małżowiny usznej.

Jest to metoda mogąca pochwalić się licznymi badaniami naukowymi i nieustannym zainteresowaniem środowisk naukowych. W Stanach Zjednoczonych rządowa Agencja Żywności i Leków zatwierdziła jej skuteczność w leczeniu padaczki lekoopornej i depresji, jednak coraz więcej badań dowodzi jej skuteczności w szerokiej gamie schorzeń.

W czym tVNS może pomóc?:

✔ choroby autoimmunologiczne (np. RZS, ZZSK, WZJG, Hashimoto, choroba Leśniowskiego-Cronha, stwardnienie rozsiane) ✔depresja, zaburzenia lękowe, zespołu stresu pourazowe ✔ migreny ✔ fibriomialgia ✔choroba Raynauda ✔ zespół przewlekłego zmęczenia ✔ zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej ✔bezsenność ✔ przewlekłe dolegliwości gastryczne ✔ padaczka lekooporna

Dobranie parametrów poprzedzone jest pomiarem HRV czyli zmienności rytmu zatokowego serca, który służy ocenie aktywności współczulnego układu nerwowego. Pomiar trwa 5 minut i jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym.

Na badanie nie trzeba specjalnie się przygotowywać, najważniejsze, żeby wizyta odbyła się przed południem, aby być na czczo, wyspanym, nie stosować przed używek (papierosy, kawa, herbata), unikać stresu i przed badaniem odpocząć 10 min w poczekalni. Jeśli potrzeba dodatkowych informacji prosimy o kontakt.


TERAPEUCI:

Card image cap
Piotr Celej

magister fizjoterapii

więcej
Piotr Celej
Piotr Celej

magister fizjoterapii


więcej