OSTEOPATIA

Osteopatia to ponad stuletni system diagnozowania i leczenia opierający się na terapii manualnej. Jest to jedna z metod fizjoterapii; obejmuje nie tylko praktykę, ale też filozofię, według której najważniejsza jest harmonia duszy i ciała (soma i psyche), która z kolei uwalnia moc samoregeneracji i samouzdrowienia.

Głównym założeniem osteopatii jest postrzeganie ludzkiego ciała jako spójnej całości, w której zachodzą różne, nierozerwalnie połączone ze sobą procesy. Holistyczne podejście do pacjenta ma na celu zadbanie o całościową kondycję organizmu włączając w to system nerwowy i objawy psychofizyczne. Dlatego też osteopata nie koncentruje się na jednej części ciała, która doskwiera pacjentowi, ale szuka pierwotnej dysfunkcji organizmu, która pozornie nie musi mieć żadnego powiązania z konkretną dolegliwością. Terapeuta dąży do osiągnięcia przez pacjenta samoregulacji, czyli przywrócenia ciała do stanu równowagi w miarę możliwości bez użycia leków czy operacji. Osteopatia stanowi doskonałe uzupełnienie medycyny klasycznej.

Osteopata pomoże Ci przy dolegliwościach:

✔ Migreny i zawroty głowy ✔ Zaburzenia trzewne (zaparcia, biegunki, refluks, zespół jelita drażliwego) ✔ Zaburzenia endokrynologiczne ✔ Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych ✔ Szumy uszne ✔ Zaburzenia krążeniowe ✔ Zastoje limfatyczne, obrzęki kończyn ✔ Drętwienie i mrowienie kończyn ✔ Trudności z zajściem w ciążę ✔ Endometrioza ✔ Dyskopatia, rwa kulszowa ✔ Fibromialgia

OSTEOPACI

Card image cap
Piotr Pietrowski

Magister Fizjoterapii, dyplomowany Osteopata

więcej
Card image cap
Maciej Frątczak

Magister Pedagogiki Kultury Fizycznej, Magister Fizjoterapii, dyplomowany Osteopata

więcej
Card image cap
Kinga Pietras

Magister Fizjoterapii, student IV roku osteopatii

więcej
Piotr Pietrowski
Piotr Pietrowski

mgr zdrowia publicznego, instruktor odnowy biologicznej, mgr fizjoterapii, dyplomowany osteopata

więcej
Maciej Frątczak
Maciej Frątczak

magister pedagogiki kultury fizycznej, magister fizjoterapii, dyplomowany osteopata

więcej
Kinga Pietras
Kinga Pietras

magister fizjoterapii, absolwentka osteopatii

więcej