OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Osteopatia zajmuje się holistycznym podejściem w leczeniu ludzkiego organizmu, włączając w to oczywiście również organizm małego dziecka. Diagnostyka niemowląt opiera się głównie na analizie odruchów fizjologicznych oraz ruchomości spontanicznej. Wiele struktur istotnych w prawidłowym funkcjonowaniu malucha ma swoje ujście u podstawy czaszki. Zaliczamy do nich między innymi nerwy czaszkowe, które odpowiedzialne są za ssanie, trawienie czy też rytm dnia. W trakcie porodu struktury te mogą ulec uciskowi poprzez złe ułożenie w łonie mamy lub urazy okołoporodowe. Na skutek tych komplikacji wzrost struktur czaszkowych może być nieprawidłowy, co będzie rzutować na dalszy rozwój dziecka.

Terapia opiera się na bezbolesnym i bezinwazyjnym zastosowaniu delikatnych technik i niemal niewidocznych ruchów. Osteopata sprawia, że układ pokarmowy, nerwowy, mięśniowo-szkieletowy, krążeniowy oraz immunologiczny zaczynają optymalnie funkcjonować. Z pomocy osteopaty może skorzystać już tygodniowy noworodek. Warto poprzedzić wizytę konsultacją u pediatry.

Osteopata dziecięcy pomoże przy dolegliwościach:

✔ Kolki ✔ Refluks, ulewanie ✔Problemy z wypróżnianiem ✔ Zaburzenia snu ✔ Problemy ze ssaniem i połykaniem ✔ Zaburzenia kształtu główki ✔Asymetria ułożeniowa ✔ Prężenie się i napinanie ciała ✔ Nadmierny płacz i niepokój


Starsze dzieci również znajdą pomoc osteopatyczną w problemach dotyczących koordynacji ruchowej, wadach postawy, nawracających infekcjach, zaburzeniach trawiennych, kłopotach z koncentracją, urazach układu ruchowego oraz bólach głowy.


OSTEOPACI DZIECIĘCY:

Card image cap
Piotr Pietrowski

Magister Fizjoterapii, dyplomowany Osteopata

więcej
Card image cap
Maciej Frątczak

Magister Pedagogiki Kultury Fizycznej, Magister Fizjoterapii, dyplomowany Osteopata

więcej
Card image cap
Kinga Pietras

Magister Fizjoterapii, student IV roku osteopatii

więcej
Piotr Pietrowski
Piotr Pietrowski

mgr zdrowia publicznego, instruktor odnowy biologicznej, mgr fizjoterapii, dyplomowany osteopata

więcej
Maciej Frątczak
Maciej Frątczak

magister pedagogiki kultury fizycznej, magister fizjoterapii, dyplomowany osteopata

więcej
Kinga Pietras
Kinga Pietras

magister fizjoterapii, absolwentka osteopatii

więcej