Kai Kucharczyk

magister fizjoterapii, terapeuta manualny metodą Kaltenborn - Evjenth Concept, student osteopatii


Jestem absolwentem fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapia to moja pasja, która daje mi nie tylko ogromną satysfakcję, ale również zachęca mnie do nieustannego rozwoju i samodoskonalenia. Od wielu lat dodatkowo tłumaczę kursy poświęcone fizjoterapii oraz osteopatii, co pozwoliło mi poznać wielu niezwykłych specjalistów i czerpać z ich wiedzy oraz doświadczenia. Obecnie poszerzam moją wiedzę w Akademi Osteopatii.

W mojej pracy jest dla mnie bardzo istotne nawiązanie dobrej współpracy z pacjentem oraz skupienie się na jego pierwotnym problemie. Lata doświadczenia nauczyły mnie, że indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala opracować optymalny plan leczenia. Do osiągnięcia jak najszybszego efektu terapeutycznego wykorzystuję techniki manualne oraz osteopatyczne.

Bardzo ważnym aspektem rehabilitacji jest edukacja pacjenta oraz profilaktyka. Pozwalają nam one nie tylko wyeliminować większość czynników powodujących zaostrzanie się objawów, ale również zapobiec ponownemu nawrotowi choroby lub nieprzyjemnych dolegliwości.


wróc do strony głównej